Akrilik Paneller

akrilik-paneller-resimAkrilik ürünlerin sıcağa ve soğuğa dayanıklılığı; Akrilikler sıcağa ve soğuğa oldukça dayanıklıdır. Herhangi bir sıcaklık veya soğuktan etkilenmezler. Örnek olarak; akrilik kapılar fırın ya da buzdolabı yakınına konabilir. Ancak yangın çıktığında ve direkt akrilik ürünlere temas ettiğinde, akrilik erir. Fakat kesinlikle zehirli bir gaz ortaya çıkmaz.

Çizilme; Akrilik ürünlerin koruma bandı açıldığında, hemen ıslak bezle, sabunlu bazle ya da kendi temizleyicisiyle temizlemek gerekir. Bu ilk işlem daha sonraki çizilmelerin olmaması için oldukça önemlidir ve akrilik ürünler kesinlikle kuru bezle temizlenmemelidir.
Kenarların suya dayanıklılığı; Yapılan testler kenarların 240 dakikaya kadar suya dayanıklı olduğunu gösteriyor ve kesinlikle hiçbir ayrılma, kabarıklık gözlemlenmiyor.

Darbelere karşı dayanıklılığı; 10 mm/25 mm/50 mm/100 mm/200 mm/400 mm bu yüksekliklerden akriliklerin üzerine bir şey atıldığında küçük izler olur fakat çatlama kesinlikle görülmez.

Yüzeyin soğuk sıvılara dayanıklılığı; 16 saat sonra gözlemlenen etkiler: Asetik asit/amonyak/sitrik asit/etanol/dezenfektan, sodyum klorid/temizlik mad./gaz yağı/zeytin yağı/su/çay/biraz/kırmızı şarap: bu maddeler akrilik ürünlere temas ettiğinde, akrilik ürünlerin yüzeyinde hiçbir zarar görülmemiştir. Aseton/Ethyl-butyl, bu ürünler akriliğe temas ettiğinde akriliğe zarar veriyor ve akrilik kullanılmaz hale geliyor.

AKRİLİK PANEL RENKLER TEK VE ÇİFT YÜZLÜ (3760*1290 mm)